Túlélte a Titanic-katasztrófát, először alkalmazott manökeneket és tartott VIP divatbemutatót, mégsem ismerjük úgy a nevét, mint Chanelét. Sőt, egyáltalán nem ismerjük. Ő volt Lady Duff-Gordon, leánykori nevén Lucy Christina Sutherland, akit a divatvilágban egy harmadik néven ismertek. Lucile. Az ő életéből ragadtam ki tíz izgalmas tényt.
A Dolce & Gabbana 2013 őszi-téli kollekciója egyszerre fájdalmasan giccses mégsem lehet betelni a látvánnyal. A tervezőpáros azt üzeni a szürkeséget, a fásultságot, a világba vetett hitetlenséget fojtsuk bele a csillogó, gazdag applikációk, a bizánci óarany, a csipke és a súlyos matériák együttese alkotta trendbe. Miért is ne?
A Dolce&Gabbana 2013-2014 őszi-téli kollekciójának részletei
Sisi nem is volt szép! - Erzsébet királyné divat- és szépségtitkai
Mengyán Eszter | 2012.12.04. 06:00
Mindenki tud valamit Sisiről. Például, hogy gyönyörű volt a haja, hogy mániákusan sportolt, hogy legendásan karcsúra fűzte a derekát. Na, de azt ki tudja, hogy tetoválása is volt, nem öltözött igazán divatosan és nem is mindig volt olyan szép, hogy Európa erről beszéljen. Úgy tűnik, a császárné szépség- és divattitkai kimeríthetetlenek. Összegyűjtöttem néhány meglepő érdekességet Brigitte Hamann életrajzára, néhány cikkre és - a Youtube-on is látható - dokumentumfilmre támaszkodva. Figyelem, óriásposzt következik!
Jessica Biel színésznő különleges ruhában mondta ki a boldogító igent Justin Timberlake-nek. Rózsaszínben. Azt írtam, különleges, pedig ez a szín kétszáz évvel ezelőtt közel sem okozott volna akkora meglepetést a menyasszonyon, mint manapság.
Jessica Biel és Justin Timberlake
Mindenki róluk beszélt. Mindenki szerint botrányosan viselkedtek, mégis megtiszteltetés volt a társaságukban, az estélyeiken részt venni. Mindenki repülősóért kiáltott, mert minden tabut megszegve öltöztek az utcára is. Furcsa hóbortjaik voltak, és ezekre szemérmetlenül sok pénzt költöttek. Megvetették, mégis előbb-utóbb utánozni kezdték őket. A 19. századi Párizs kurtizánjai - az akkori Rihannák és Lady Gagák - voltak a kor legismertebb és legbotrányosabb stílusikonjai.
Henri Gervex: "Rolla" (1878)