Marilyn Monroe, Ava Gardner, Audrey Hepburn, Jennifer Lopez, Madonna - nem csak az bennük a közös, hogy férjhez mentek egykor, hanem az is, hogy ezt nem csak egyszer tették meg. Ebből pedig egyenesen következik, hogy nem csak egyszer öltötték magukra álmaik ruháját.
Sötétebb, szexisebb és intenzívebb - általában így írják le Baz Luhrmann filmjének hangulalát, ha össze akarják hasonlítani F. Scott Fitzgerald regényével. A divatportálok jó egy éve meg vannak őrjítve azzal, hogy a film kosztümjeit a Prada divatház tervezte, tombol a bolond idők ihlette flitteres, csillogó ruhák divatja. Baz Luhrman filmje valóban vizuális orgia, de az 1920-as évek divatjához csak kevés köze van, Prada-ruhák pedig csak nyomokban lelhetők fel a vásznon.
Elég sok mindent elmond a cannes-i filmfesztiváltól és az ottani divatbotrányokrók, hogy a Wikipedia külön fejezetet szentelt a filmfesztiválról szóló szócikkében a fotósoknak és a kebleknek. A cannes-i filmfesztivál 1946-os indulása óta valóságos botránygyárrá nőtte ki magát a majd másfél hetes rendezvény.
Amit a britek tudnak, azt miért ne tudnánk mi is? - gondolhatta az a csoport, amely Budapestre hozta a Tweed Runt. Az eredetileg londoni beöltözős kerekezést ma már a világ számos nagyvárosában megrendezik. Budapesten harmadjára.
Április 27-én rendezik Budapesten a III. Tweed Run bringás felvonulást Budapesten. Ez azt jelenti, hogy már csak néhány napotok van beszerezni a ruhákat és a kiegészítőket.
Tweed Run London - Sok-sok kép a Silouette Pinterest oldalán