Sötétebb, szexisebb és intenzívebb - általában így írják le Baz Luhrmann filmjének hangulalát, ha össze akarják hasonlítani F. Scott Fitzgerald regényével. A divatportálok jó egy éve meg vannak őrjítve azzal, hogy a film kosztümjeit a Prada divatház tervezte, tombol a bolond idők ihlette flitteres, csillogó ruhák divatja. Baz Luhrman filmje valóban vizuális orgia, de az 1920-as évek divatjához csak kevés köze van, Prada-ruhák pedig csak nyomokban lelhetők fel a vásznon.
Amit a britek tudnak, azt miért ne tudnánk mi is? - gondolhatta az a csoport, amely Budapestre hozta a Tweed Runt. Az eredetileg londoni beöltözős kerekezést ma már a világ számos nagyvárosában megrendezik. Budapesten harmadjára.
Április 27-én rendezik Budapesten a III. Tweed Run bringás felvonulást Budapesten. Ez azt jelenti, hogy már csak néhány napotok van beszerezni a ruhákat és a kiegészítőket.
Tweed Run London - Sok-sok kép a Silouette Pinterest oldalán
A 2013-as esküvői trendek közül az egyik az 1920-as évek hangulatát idéző irányvonal. A '20-as évek jelenléte szezonok óta érezhető a mai divatban, nem véletlen, hogy a trendekre lassabban reagáló esküvői divat is felfedezte magának.
Esküvői ruha az 1920-as évekből
A "régen minden jobb volt" korszakát éljük. Tök mindegy, hogy a régen két hónappal, másfél, öt vagy száz évvel ezelőtt volt. Valamiért abba a korba értem, amikor a körülöttem lévők (na, jó, néha én is) azon keseregnek, mennyivel jobb volt régen. Mennyivel finomabb volt a Pilóta keksz, mennyire olcsó volt a hús/zöldség/áram/benzin. Mennyivel tartósabb volt egy-egy ruhadarab. Vagy éppen mennyivel jobb volt az embereknek Lady Gaga vagy Katy Perry seggvillantása, Beyoncé vagy Kiszel Tünde bugyijának látványa nélkül, hiszen nem is érdekelte volna őket. Ahogy az sem, hogy ki, kivel, merre jár, mit visel vagy milyen a haja. Na, persze!
Nem róla lesz szó. Ő Louise Brooks a 20-as évek némafilm-sztárja.