Azt tudjuk, hogy Madonna nem szarral gurigázik és mindig képes megújulni, de a most induló koncertkörútján azért világossá vált mindenki számára: a jól bevált, ikonikus momentumokhoz azért ő is ragaszkodik. A nyolc koncertkosztümje közül a legizgalmasabb az 1990-es Blode Ambition körútjáról ismert, kúp alakú melleket formáló fűző re-dizájnolt változata.
Úgy tűnik a csíkos kirobbanthatatlan a divatból. Míg 2009-ben és 2010-ben a klasszikus tengerészcsíkos volt a sláger, a 2011-es tavaszi-nyári kollekcióban megannyi játékos, szertelen, színes változatra bukkanunk. Az viszont biztos, hogy az összes alapja az örök klasszikusnak gondolt fekete/sötétkék-fehér tengerészcsík, amely Coco Chanelnek köszönhetően került ebbe a megkérdőjelezhetetlen pozícióba. A bájos, franciás darab az öltözetek adu ásza lehet. Honnan indult a karrierje és kik tették naggyá?
Jelenet a Coco avant Chanel című filmből
Soha nem tudtam kedvenc divattervezőt megnevezni; nem vagyok jó a kedvencek kitalálásában, nem vagyok rajongó típus. Egy ideje viszont vannak olyan tervezők vagy divatházak, amelyekre jobban figyelek. Nagyon szeretem a Givenchy (Riccardo Tisci) munkáit. Bár nem szerelem volt első látásra, kollekcióról kollekcióra vonzott magához, míg végül teljesen beleszerettem. Imádom a Chloé egyszerű és letisztult vonalait. Szeretem Michael Kors sportos, nőies, életszerető ruháit. A legutóbbi Jil Sander kollekció pedig teljesen levett a lábamról. Azok a színek! Ha Jil Sander, akkor kikerülhetetlen a color blocking, amely a 2011-es tavaszi-nyári szezon egyik legmarkánsabb trendje.
A color blocking-ban egyébként az a jó, hogy olcsón meg lehet úszni, bárki követheti minden erőfeszítés nélkül. A recept egyszerű: végy néhány ütős, harsány, izgalmas színt, lehetőleg olyanokat, amelyik kontrasztban vannak egymással, majd helyezd őket egy szetten belülre. Kell, mondjuk egy citromsárga sort és egy ciklámen felső, és máris fashionista vagy. Ha harmóniára törekszel, akkor válaszd a színkörben egymás mellett álló harsány színeket. Ha szereted a feltűnést, akkor pedig mindenképp a komplementerekkel (a színkörben egymással szemben álló színekkel) kísérletezz. Nagy kedvencem a narancssárga és a ciklámen, a ciklámen és a zöld, valamint a zöld és a kék egymás mellett.
Hogy ne csak beszéljek róla, íme néhány, color blocking trendet felsorakoztató modell a 2011-es tavaszi kifutókról.
Gucci, Jil Sander, Marc Jacobs
A Divatmarketing szaklap legújabb számához küldtek egy nagyon szuper Divatlexikon füzetecskét, amiben megtalálható egy csomó olyan kifejezés és szó pontos jelentése, amellyel egy divatmán rendszeresen találkozik. Gyanítom anyagi okok miatt nem volt lehetőségük arra, hogy a remekül összeszedett jegyzéket megannyi képpel tegyék közre. (Úgy tudom egyébként, hogy dr. Csaba Anna-Mária főszerkesztő egyszemélyes szerkesztőség is egyben, akinek írásai alapján szenvedélyes szakembert látok magam előtt. Jó lenne vele egyszer személyesen, is találkozni, ha majd nagy leszek.)
Szóval ez a kis füzet inspirált arra, hogy egy újabb rovattal gazdagítsam a blogot. A Divatmarketing Divatlexikonját alapul véve nagyon-nagyon sok képpel felturbózva - és ahol lehet, kiegészítve -, teszek közre egy-egy meghatározást. És ígérem, a többi hasonló poszt előtt kerülöm az ilyen magyarázó litániát. Akkor most lássuk, mi is a...
CHINO(S)