Azt tudjuk, hogy Madonna nem szarral gurigázik és mindig képes megújulni, de a most induló koncertkörútján azért világossá vált mindenki számára: a jól bevált, ikonikus momentumokhoz azért ő is ragaszkodik. A nyolc koncertkosztümje közül a legizgalmasabb az 1990-es Blode Ambition körútjáról ismert, kúp alakú melleket formáló fűző re-dizájnolt változata.
II. Erzsébet királynő ma ünnepli 85. születésnapját. Erre az alkalomra a Telegraph online kiadása 85 pontban gyűjtötte össze a legizgalmasabb tudnivalókat a brit uralkodónőről. Ezekből szemezgettem - természetesen a királynői gardróbra fókuszálva.
Ma már nyugodtan kijelenthetjük, hogy az elsüllyeszthetetlennek hitt monstrum napra pontosan 100 évvel ezelőtti katasztrófája sokkal több volt, mint egy rettenetes hajóbaleset. A Titanic-kal együtt sok minden elveszett: többek között a megállíthatatlan fejlődés illúziója, az éles osztálykülönbségek fenntarthatósága, és nem utolsó sorban az ezt megerősítő, kényelmetlen, a múltba kapaszkodó divat is.
Ezt a blogot nem tudnám írni különböző könyvek nélkül, amelyből nemcsak inspirációt merítek egy-egy bejegyzéshez, hanem amelyek sokszor segítenek még jobban megérteni az adott kor divatját, rávilágítani az összefüggésekre, az ismeretterjesztésről nem is beszélve. Házi divatkönyvtáram három legutóbbi szerzeményét mutatom meg, amelyet minden divatkedvelőnek ajánlok. Az egyik egy képes album, a másik kettő magyar szerzők műve.
A balettáncosok kecsessége, szívóssága, gyönyörű mozdulataik, a modellekéhez hasonló törékenysége, a mai napig hat a divattervezőkre, akik szívesen ispirálódnak akár a színpadi öltözékekből, akár az (elképzelt) próbatermi ruhákból. A balett a divattervezők mellett természetesen más alkotók ihletforrása is: festők, fotósok, filmesek merítenek témát a táncosok világából. Aztán persze az is előfordul, hogy a balettből inspirálódó filmek, fotók vagy festmények késztetik alkotásra a divattervezőket is. Íme, néhány közeli és távoli divatpillanat, amit a balett ihletett.
Fotó: Daalarna