Az előző bejegyzést folytatva megmutatom, miből inspirálódtak / inspirálódhattak az eddig nem tárgyalt divatházak tervezői. Van itt minden a tavaly elhunyt Amy Winehouse-tól kezdve az 1927-es sci-fi filmen át a rokokó bukolikáig.
Giambattista Valli
Az olasz Giambattista Valli 2005-ben alapította meg saját divatházát. Ruhái a drámaiság, a határozottság és a finom nőiesség keverékének ellenállhatatlan esszenciái. 2012-es haute couture kollekciójához sokat merített a "római legenda", Roberto Capucci szabászművészeti remekeiből, de nem ez volt az egyetlen ihletforrása. Az egykori hollywoodi díva, Ava Gardner estélyi ruhái is nagy hatással voltak rá.
Miután én is végigpörgettem a 2012-es tavaszi haute couture kollekciókat, úgy gondoltam, játszom egy kicsit az inspirációkkal. A legtöbb info a Style.com összefoglalóiból származik, de vannak olyan tervezők, akik nem osztanak meg olyan belső információkat, mint például az ihletforrás, így maradt a szabad asszociáció.
Alexis Mabille
A francia tervező kollekciójában teljesen hordható ruhákat vonultatott fel, mondjuk nyilván nem a piacra vagy a pesti utcára szánta őket, de sem a szabással, sem a színekkel nem vonulnánk az új Lady Gagaként a divattörténetbe. A show-elemként használt arcfestés és a gigantikus virágok (szinte érzem azt a terhes liliomszagot) viszont beszédtémává váltak. Mabillét az ikonikus fotómodell Lisa Fonssagrives egyik 1963-ban készült fotója inspirálta, amikor a tengerparton napozó nő arcára rávetül a napernyő rózsaszín árnyéka. A másik nagyon is bizonyítható inspirációforrás Patrick Demarchelier 1992-es fotósorozata Christy Turlington fotómodellel, akinek egy hatalmas virág díszíti a fejét.
Divat a vásznon: Oscar 2012 - A legjobb jelmeztervezés díj jelöltjei
Mengyán Eszter | 2012.01.27. 14:15
A díjátadó szezon sztárja egyértelműen az Oscar, amin a legnagyobb szerepet a fő- és mellékszereplők, a rendezők és a filmek kapják. Engem viszont a jelmezek is legalább ennyire érdekelnek. Már csak azért is, mert az Oscar díjat általában olyan filmkosztümöknek szavazzák meg, amelyek vagy fantáziakosztümök vagy a egy-egy divattörténeti korszakot elevenítenek fel.
Mikor ezt a posztot olvassátok, az internet tele lesz a 2012-es Arany Glóbusz díjátadó vörös szőnyeges fotóival. A jelen sztárjai helyett én a múltból mutatok néhány hírességet, akiknek a ruhái - nagy részük legalábbis - mára vintage számba mennek. Innentől sok képpel és kevés szöveggel folytatom.
1956: Gregory Peck a gyönyörű Jean Simmons és a nem kevésbé ragyogó Grace Kelly társaságában.
Az ókori görögök szívesen használtak fehér vásznat, de nem kizárólag ez a szín jellemezte a ruházkodásukat. Ma már csak néhány terrakotta szobrocska és néhány váza árulkodik az ókori görögök viseletére jellemző színkavalkádról.
Angelina Jolie egyedüliként vörösben a Nagy Sándor, a hódító című filmben